Dovolená v Bulharsku

Bulharsko, země známá, neznámá.
Navštivte s námi bulharské safari!


Dovolena v Bulharsku - kontakt


Dáme Vám k dispozici typy a mapy,
které Vás povedou za dobrodužstvím


Aktuální čas v Bulharsku:
(časový posun v Bulharsku)

V celém Bulharsku platí východoevropský čas: Praha +1.

          Praha:
Sofia:
   

KONTAKTY:
Emaily:
info@bulharskodovolena.org
Telefony:
Majitel: +420 777 053 177
Pobyty & Rezervace:

            +420 605 568 750


Starobylé město Nessebar

Nessebar

Fotogalerie

Toto starobylé město, zapsané v památkách UNESCO. Nessebar je jedna z nejznámějších bulharských destinací na pobřeží Černého moře. Má přes 20 tisíc obyvatel a leží asi 35 kilometrů severně od Burgasu. Toto více než 3000 let staré město (patřící k nejstarším v Evropě) bylo původně thráckým sídlem, známým pod názvem Menebria. Na začátku 6. století se stalo řeckou kolonií. Ruiny města, jež se datují většinou do helénistické doby, tvoří akropole, Apollónův chrám, tržiště a zbytky thráckého opevnění.

Ve staré části Nesebaru je možné procházet se uličkami a obdivovat antické i středověké památky. Zajímavé jsou zejména kostely a kláštery různých církví. Typické pro starou část Nesebaru jsou domky s dřevěným patrem vysunutým do ulice. Obdivovat zde můžete i hradby či termální lázně z byzantské doby.

Další památky, které se zde nachází, pak pochází ze středověku, kdy byl Nessebar jedním z nejvýznamnějších byzantských měst na pobřeží Černého moře. Další zajímavostí v Nessebaru jsou dřevěné domy postavené v 19. století, jež jsou typickým příkladem černomořské architektury své doby. Nacházejí se zde také byzantské kostely, archeologické muzem.

Zábava v Nessebaru

Kromě historie nabízí Nesebar i spoustu obchodů, restaurací, kaváren, diskoték a jiné zábavy pro dospělé i děti. Je to živé letovisko, turisty hojně oblíbené a navštěvované. Nessebar tak není vyhledáván jen pro architektonické památky. V jeho nové části se konají trhy a k dostání je zde opravdu cokoliv – od rukodělné výroby po místní speciality vařené přímo na ulici ve velkých pánvích. Zejména rodiny s dětmi v Nessebaru ocení krásnou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře. Toto letovisko je výhodné i jako výchozí bod pro výlety po okolí, na něž se můžete vydat autobusem nebo lodí. V Nessebaru – na pobřeží Sunny beach Vám nabízíme apartmány k prodeji i k pronájmu.