Dovolená v Bulharsku

Bulharsko, země známá, neznámá.
Navštivte s námi bulharské safari!


Dovolena v Bulharsku - kontakt


Dáme Vám k dispozici typy a mapy,
které Vás povedou za dobrodužstvím


Aktuální čas v Bulharsku:
(časový posun v Bulharsku)

V celém Bulharsku platí východoevropský čas: Praha +1.

          Praha:
Sofia:
   

KONTAKTY:
Emaily:
info@bulharskodovolena.org
Telefony:
Majitel: +420 777 053 177
Pobyty & Rezervace:

            +420 605 568 750


Marina Varna
Moderní příjemné přímořské město s rušným přístavem, třetí největší město Bulharska. Nabízí bohatý a rušný noční život mnoho možností kulturního vyžití v podobě koncertů, festivalů, divadelních představení.

Varna má tisíciletou historii, v místě dnešního přístavu bývala kdysi malá thrácká rybářská vesnice. Ve Varně se nachází více než 150 kulturních a historických památek z nejrůznějšího období.

V centru můžete obdivovat katedrálu Nanebevzetí z 19. století a životem tepající bulváry, které se rozbíhají z náměstí Nezavisimost. Na jednom z těchto bulvárů, které se jmenuje Maria Luiza najdete nejvýznamnější muzeum města - Archeologické muzeum. Můžete zde obdivovat vykopávky z doby bronzové, šperky z doby helénské (z doby, kdy se město ještě jmenovalo Odyssos a žili zde Řekové), římské pohřební sochy nebo sbírku středověkých zbraní. V Námořním muzeu nalezneme jedinečnou sbírku námořních památek včetně uniforem nebo modelů lodí. Součástí muzea je i akvárium a delfinárium, která představují velké množství vodních živočichů žijících ve vodách Černého moře. Poblíž Varny je situován Kamenný les, přírodní rezervace.


Zpět