Dovolená v Bulharsku

Bulharsko, země známá, neznámá.
Navštivte s námi bulharské safari!


Dovolena v Bulharsku - kontakt


Dáme Vám k dispozici typy a mapy,
které Vás povedou za dobrodužstvím


Aktuální čas v Bulharsku:
(časový posun v Bulharsku)

V celém Bulharsku platí východoevropský čas: Praha +1.

          Praha:
Sofia:
   

KONTAKTY:
Emaily:
info@bulharskodovolena.org
Telefony:
Majitel: +420 777 053 177
Pobyty & Rezervace:

            +420 605 568 750


Marina Sozopol
Romantické město s jedinečnou atmosférou. Vedle Nessebaru je Sozopol druhou historickou perlou na bulharském pobřeží, centrum je zapsané v UNESCO.

Nachází se zde pohodlné přístaviště oddělující jachty, rybářské a vojenské lodě. Historie Sozopolu se datuje od 7. stol. př.n.l., kdy byl založen přístav známý pod jménem Apollonia, jež byl významným obchodním a správním centrem, vzkvétal díky rušnému obchodu s řeckou pevninou. Staré město se nachází na malém poloostrově spojeném pevninou 100 metrů dlouhou šíjí. Dlážděné uličky lemované historickými, dřevem obloženými domy, romantická malebná zákoutí pro dva, hospůdky na útesu. Ve městě jsou památky i archeologické muzeum, v letní sezoně se zde konají koncerty a festivaly, z nichž nejznámější je hudební festival Apollonia na konci srpna.

V nové části města je široký výběr restaurací s nabídkou bulharské či mezinárodní kuchyně, možnosti zábavy i nočního života a v okolí Sozopolu jsou nádherné široké písečné pláže.

V blízkosti města je ostrov Sv. Ivan s majákem a zbytky středověkého kláštera, ale uvidíte i mnoho chráněných druhů rostlin a živočichů. Při cestě ze Sozopolu do Burgasu můžete vidět ostrov Sv. Anastasia, který nabízí panoramatický výhled na celý burgaský záliv.


Zpět