Dovolená v Bulharsku

Bulharsko, země známá, neznámá.
Navštivte s námi bulharské safari!


Dovolena v Bulharsku - kontakt


Dáme Vám k dispozici typy a mapy,
které Vás povedou za dobrodužstvím


Aktuální čas v Bulharsku:
(časový posun v Bulharsku)

V celém Bulharsku platí východoevropský čas: Praha +1.

          Praha:
Sofia:
   

KONTAKTY:
Emaily:
info@bulharskodovolena.org
Telefony:
Majitel: +420 777 053 177
Pobyty & Rezervace:

            +420 605 568 750


Marina v PrimorskuPrimorsko se rozprostírá na poloostrově mezi dvěma krásnými plážemi na jihu a na severu. Bývalá rybářská vesnička, která se v průběhu let rozrostla na známé turistické centrum, se nachází 50 km jižně od Burgasu.

Primorsko ze všech stran obklopuje zajímavá a zachovalá příroda.

Ďábelská řeka se vlévá do moře na okraji jižní pláže a kousek za městečkem naleznete přírodní rezervaci Ropotamo se stejnojmennou řekou, vlévající se do moře asi 5 km severně od Primorska. Zavlažené údolí řeky Ropotamo představuje ráj pro bující přírodu, prorostlé, s četným výskytem rostlinných a živočišných druhů. Při dolním toku je řeka široká mezi 30 až 80 metry a dosahuje hloubky od 6 do 8 metrů.

Thrácké megality - působivý skalní útvar Beglik Tash se nachází 5 km severně od Primorska, nad mysem Maslen Nos a byl využívaný dávnými obyvateli Bulharska - Thráky - jako pohanská svatyně. Místo bylo objeveno a archeologicky zkoumáno teprve nedávno, neboť celá přilehlá oblast byla v minulosti zakázanou zónou bývalého režimu. Rozsáhlý areál s pozůstatky dávné thrácké kultury byl zpřístupněn v roce 2003.

Přírodní rezervace Perla chrání jednu z nejlépe dochovaných oblastí písečných dun na pobřeží Černého moře. Rezervace zaujímá úzké pásmo táhnoucí se od posledních hotelů v Primorsku téměř až k vile Perla. Nejvyšší duny zde dosahují devatenácti metrů výšky a vytvářejí velmi krásná a romantická zákoutí. Svůj domov zde nachází téměř osmdesát druhů rostlin, z nichž mnohé jsou zapsány v seznamu ohrožených druhů Bulharska. Současně zde žije i řada bezobratlých živočichů, jako i ohrožených druhů obojživelníků, plazů a svaců.


Zpět