Dovolená v Bulharsku

Bulharsko, země známá, neznámá.
Navštivte s námi bulharské safari!


Dovolena v Bulharsku - kontakt


Dáme Vám k dispozici typy a mapy,
které Vás povedou za dobrodužstvím


Aktuální čas v Bulharsku:
(časový posun v Bulharsku)

V celém Bulharsku platí východoevropský čas: Praha +1.

          Praha:
Sofia:
   

KONTAKTY:
Emaily:
info@bulharskodovolena.org
Telefony:
Majitel: +420 777 053 177
Pobyty & Rezervace:

            +420 605 568 750


Marina Kavarna
Město leží 64 km severně od Varny, které je krásnou ukázkou citlivého propojení starého historického města plného památek s moderní výstavbou. Zajímavé není jen samotné město, ale také jeho okolí tvořené krásnou nedotčenou přírodou.

Nedaleko Kavarny vybíhá do Černého moře mys Chirakman, na jehož úpatí se nachází jeskyně, která byla podle archeologických průzkumů obydlena již v neolitické éře, tedy v letech 7000 až 3000 př. n. l. Samotná Kavarna byla založena někdy ve starověku, na místě původní thrácké vesnice. V 5. století před Kristem byla obsazena Řeky, pro něž bylo město důležité zejména pro svou strategickou a obrannou polohu v zátoce. Ke kladům patřila také úrodná půda zajišťující obyvatelům dostatek potravy.

V současnosti okouzluje úzkými křivolakými uličkami a širokými bulváry, které jsou lemovány nejrůznějšími obchůdky, kavárnami a restauracemi. Kavarna je přitažlivá také z historického hlediska, podařilo se zde dochovat mnoho významných památek. Za vidění stojí městské hradby, raně křesťanská bazilika, řada středověkých kostelů i veřejných budov. Po městě jsou rozesety fontány i množství pozoruhodných uměleckých děl.

Městečko neleží přímo na pobřeží, ale asi 2 km od něj. Jižně od centra se nachází uměle vybudovaná pláž lemující malou zátoku. Kromě pláže se v zálivu nachází také malý jachetní přístav a rybářská základna. Západní strana zálivu je lemována 110 metrů vysokými vápencovými skálami mysu Chirakman. Kavarna leží v místech jedinečné přírodní krásy, má tak ideální základ pro rozvoj cestovního ruchu a ekoturistiky.


Zpět