Dovolená v Bulharsku

Bulharsko, země známá, neznámá.
Navštivte s námi bulharské safari!


Dovolena v Bulharsku - kontakt


Dáme Vám k dispozici typy a mapy,
které Vás povedou za dobrodužstvím


Aktuální čas v Bulharsku:
(časový posun v Bulharsku)

V celém Bulharsku platí východoevropský čas: Praha +1.

          Praha:
Sofia:
   

KONTAKTY:
Emaily:
info@bulharskodovolena.org
Telefony:
Majitel: +420 777 053 177
Pobyty & Rezervace:

            +420 605 568 750


Marina v Balčiku
Za jedno z nejkrásnějších měst Bulharska je považován Balčik, rozkládající se asi 35 km severně od Varny. Bylo vystavěno terasovitě v kopcích, nad menším zálivem.

Už římský básník Ovidius nazval Balčik „Bílým městem“ a toto přirovnání mu zůstalo dodnes. Většina domů byla totiž postavena z bílého kamene na bílých pískovcových skalách, které město obklopují.

Jde o město s unikátní architekturou, které je navíc centrem uměleckého života. Najdete v něm desítky muzeí, galerií a nejrůznějších kulturních zařízení. Za návštěvu stojí především Galerie umění, Etnografické muzeum a Městské muzeum. Na stavbách ve městě jsou patrné stopy byzantského, starobulharského a arabského slohu. Starobylý duch města se odráží v příkrých klikatých uličkách a domech z kamení a nepálených cihel. Za největší atrakci města je považován Palác královny Marie obklopený překrásnými parky a botanickou zahradou, která je nejrozmanitější na celém Balkáně.

K dalším zajímavostem Balčiku patří kostel sv. Nikoly, renesanční komplex se starou školou nebo třeba 4 km dlouhá pobřežní alej. Balčik si udržuje atmosféru černomorského přístavního městečka, nabízí příznivé ceny, jeho obyvatelé jsou milí a přívětiví. Jelikož nenabízí kilometry dlouhé pláže, nestal se turistickým cílem číslo jedna a zůstává téměř nedotčen mezinárodním cestovním ruchem. Pláže zde ale přeci jen najdete, jsou tvořeny kamenitým pískem a mají pozvolný vstup do moře. Jde o pásy písku rozkládající se mezi mořem a botanickou zahradou. Pro koupání lidé využívají boční strany opuštěných přístavních mol. V jižní části města se nachází tobogán, který potěší hlavně děti. Na své si v Balčiku přijdou také golfoví nadšenci, kteří mohou nedaleko navštívit golfová hřiště – např. Thracian Cliffs Golf.


Zpět