Dovolená v Bulharsku

Bulharsko, země známá, neznámá.
Navštivte s námi bulharské safari!


Dovolena v Bulharsku - kontakt


Dáme Vám k dispozici typy a mapy,
které Vás povedou za dobrodužstvím


Aktuální čas v Bulharsku:
(časový posun v Bulharsku)

V celém Bulharsku platí východoevropský čas: Praha +1.

          Praha:
Sofia:
   

KONTAKTY:
Emaily:
info@bulharskodovolena.org
Telefony:
Majitel: +420 777 053 177
Pobyty & Rezervace:

            +420 605 568 750


Aktivní dovolená

Možnosti sportování

Golf v Bulharsku
Golf

V současné době se v Bulharsku nachází několik moderních golfových hřišť a jejich nabídka se neustále rozšiřuje. Největší jsou v současné době nedaleko Balchiku, černomořského letoviska, které se nachází 40 km od Varny. Jedná se o:

 • Lightouse Golf Resort and Spa – který se nachází na útesu nad mořem na rozloze téměř 1000 akrů. Je vhodný jak pro profesionální, tak pro amatérské hry.
   
 • Rama u Černého moře – komplex se nachází na útesu s výhledem na moře s panoramatickým výhledem. Byl otevřen v roce 2010. V komplexu se nachází golfová akademie i jiné sportovní zařízení, jako tenisové kurty, basketbal, volejbal i fotbal. Čtyři velké rybníky jsou využívány pro vodní sporty, rybaření a vlastní minerální pramen pro lázeňství.
   
 • Thrácké útesy Golf & Spa Resort – se nachází mezi obcemi Topola , Balchik a Kavarna. Nachází se na skalnatém terénu na severním pobřeží Černého moře a dle slov designera Gary Playera „to bude jedno ze tří nejlepších golfových hřišť na světě“.

 • Prezentace golfových hřišť:

  Lighthouse Golf Resort & Spa
  St. Sofia Golf & Spa Resort
  Thracian Cliffs Resort & Spa
  Pravets Golf & Spa Resort
Pronájem horských kol:

V turistických horských střediscích naleznete půjčovny kol, nebo je možnost půjčit si v některých z velkých hotelů. Například v letoviscích Vitoša, Bansko, Pamprovo, Borovec. Nabídka této služby se rok od roku se vzrůstajícím zájmem turistů zvyšuje a zkvalitňuje. Sporty jako yachting, windsurfing, potápění a potápěčské kurzy, tenis aj. nabízejí téměř všechny destinace na pobřeží Černého moře.Wellness & spa

Lázně v Bulharsku

Tradice lázeňské léčby v Bulharsku se datují od nepaměti. Jedinečnost, rozmanitost a hojnost hydrotermálních a bioklimatických podmínek vytváří ideální možnosti pro bahenní léčbu, léčbu mořem a jiných zdravotnických prostředků. Bulharsko se řadí mezi první v Evropě v klimatoterapii. Bulharské minerální vody jsou známé pro jejich velmi rozmanité chemické složení, jejich mineralizaci a typy rozpuštěných minerálních solí, léčivé plyny a biologicky aktivní mikrokomponenty. Bahenní zdroje, podél pobřeží Černého moře, léčivá rašelina a jíly mají zvláště velký potenciál v léčbě mnoha různých nemocí. Bulharsko zaujímá jedno z prvních míst na světě s mimořádnou rozmanitostí léčivých bylin a vynikající léčebné vlastnosti jeho včelích produktů. Toto obrovské bohatství přírodních faktorů, v kombinaci se zemí moderních hotelů a lázeňských zařízení, poskytují vynikající možnosti pro účinnou léčbu nejrozšířenějších chorob naší doby a skutečně udělá Bulharsko Zemí zdravotnictví.

Nejznámější Black-Sea Spa centra jsou:

Dobroudja Hotel v letovisku Albena, hotelu Ambassador v Golden resort Písek, Riviera Holiday Club, Sunny Day a Grand Hotel Varna u St Constantine resort, Pomorie Hotel v přímořském městečku Pomorie. Pestré profylaktické a terapeutické možnosti jsou také nabízeny v bulharských klimatických horských střediscích. Z vnitrozemských můžeme doporučit například Devin , Velingrad v horách Rodopy, nebo Hissar, nabízející široké možnosti procedur, mineralní koupele nabízí lázeňské město Stara Zagora, Banja je další lázeňské městečko v údolí Razlog, nedaleko Banska. Mnoho procedur najdete v lázeňském centru Sandanski nedaleko města Petrich. Nejteplejší minerální vody v zemi, nedaleko pohoří Rila nabízí lázně Sapareva.Ostatní aktivity

Vinařská turisitka v Bulharsku
Jezdectví:

Severní Bulharsko

 • Klub Kaloyan 92 – Arbanassi

Jižní Bulharsko

 • Klub AHAL – Stara Zagora
Vinařská turistika:

Severní Bulharsko

 • Vinařství Loviceo – Suhindo
 • Vinařství Ravnoff and Sons

Jižní Bulharsko

 • Katarzvna Estate
 • Zámek Copsa