Dovolená v Bulharsku

Bulharsko, země známá, neznámá.
Navštivte s námi bulharské safari!


Dovolena v Bulharsku - kontakt


Dáme Vám k dispozici typy a mapy,
které Vás povedou za dobrodužstvím


Aktuální čas v Bulharsku:
(časový posun v Bulharsku)

V celém Bulharsku platí východoevropský čas: Praha +1.

          Praha:
Sofia:
   

KONTAKTY:
Emaily:
info@bulharskodovolena.org
Telefony:
Majitel: +420 777 053 177
Pobyty & Rezervace:

            +420 605 568 750


Kazanlak

Údolí růží a Thráckých králů

Kazanlak - Údolí růží

Obec se nachází v údolí Rose v jižním úpatí pohoří Stara Planina. Kazanlak je největší a nejmalebnější údolí. Tato oblast zaujímá asi 780 km čtverečních. Ze severu údolí je obklopeno strmými svahy a na jihu mírné svahy a lesy a řekou Tunja, druhou největší v Bulharsku. Příroda v tomto regionu se vyznačuje majestátností hor a plodností údolí řeky Tunja. Nachází se zde teplé minerální prameny a činí oblast atraktivní pro horskou turistiku i cyklistiku. Nedaleko města se nachází letiště, a nabízí možnosti parašutismu. Oblast Pavla Banya, nacházejícícse 20 km západně od Kazanlaku v severním podhůří hor. Nachází se zde sedm léčivých pramenů.

Obec má mimořádně bohaté kulturně – historické dědictví. Nachází se zde více než 90 památek thrácké kultury. Asi 60 km severně od Plovdivu, mezi střední a balkánské les leží v údolí růží - říše bulharského růžového oleje, který je uznáván pro své výjimečné vlastnosti. Růžový olej je klíčová součást celosvětové parfumeriie a kosmetického průmyslu.

Toto údolí je známé pro výrobu lihovin a olejů z vlašských ořechů a pěstování řůží. Každoročně během prvního červnového týdne se koná v Kazanlaku na počest královny květin Rose Festival.